Warszawski Tramwaj Wodny

Warszawski Tramwaj Wodny - linia tramwaju wodnego obsługiwana przez spółkę Żegluga Stołeczna na zlecenie Zarządu Transportu Miejskiego.

Linia kursuje po Wiśle w granicach Warszawy, niektóre kursy odbywają się Kanałem Żerańskim nad Zegrze. Z pokładu tramwaju wodnego można podziwiać dziką Wisłę po praskiej stronie rzeki, panoramę Starego Miasta, można przepłynąć pod kilkoma stołecznymi mostami, obejrzeć najbardziej charakterystyczne obiekty w stolicy - Grubą Kaśkę, Stadion Narodowy, Zamek Królewski i nowoczesne Centrum Nauki Kopernik. Na trasie znajdują się dwa przystanki: na Cyplu Czerniakowskim i przy moście Poniatowskiego. Statek wypływa z Cypla Czerniakowskiego i zabiera na pokład 150 pasażerów.

Od 1 maja do 30 czerwca tramwaj wodny pływa tylko w weekendy i dni świąteczne, a od 1 lipca do 31 sierpnia - także w piątki. W weekendy i dni świąteczne cztery razy dziennie, a w piątki - trzy.

Bilety są dostępne na statku lub w przedsprzedaży - w biurze Żeglugi Stołecznej (ul. Świętokrzyska 36, lokal 1), od poniedziałku do piątku, w godzinach 12.00 -15.00.

AVERBIS - Przewodnik po Warszawie